اخذ ویزای شنگن،رفع ریجکتی، ویزای چندبار ورود اروپا، کانادا به صورت تخصصیاخذ ویزای شنگن،رفع ریجکتی، ویزای چندبار ورود اروپا، کانادا به صورت تخصصی

ویزای انگلستان

در سال ‌های اخیر در روابط بین ایران و اانگلستان مشکلات زیادی به وجود آمده است و همین دلیل سبب شده است ، ایرانیانی که قصد سفر به این کشور را دارند برای دریافت ویزا با مشکلات بسیار زیادی رو به رو شوند. سفارت انگلستان مشکلات زیادی را برای ایرانیان به وجود آورده است که این امر سبب شده است تا ایرانیانی که تصمیم سفر به کشور انگلیس را دارند معمولاً زمان زیادی را صرف دریافت ویزای این کشور کنند. یکی از شرایط بسیار مهمی که حائز اهمیت است و می تواند شانس شما را برای دریافت ویزای انگلیس بیشتر کند این است که دو ویزای معتبر شینگن و ژاپن یا کانادا را داشته باشید که در این صورت شانس شما به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا خواهد کرد. یکی دیگر از شرایط مهمی که می تواند تاثیر بسیار زیادی در سرعت روند دریافت ویزای انگلیس برای شما داشته باشد این است که سند ملکی و مدارک شغلی قوی  و  دعوت نامه رسمی و تایید شده دولت انگلیس داشته باشید و این مدارک را به سفارت کشور انگلیس تحویل دهید. در حساب بانکی خود نیز اگر حداقل ۱۰۰ میلیون تومان پول داشته باشید ، می ‌توانید امیدوار باشید که شانس شما برای دریافت ویزای کشور انگلیس افزایش پیدا کند.

 

مدارک مورد نیاز

در صورتی که متاهل هستید باید اصل سند ازدواج خود به همراه ترجمه آن را در هنگام مراجعه به سفارت انگلیس به همراه داشته باشید.

یک مدرک بانکی معتبر مبنی بر تمکن مالی شما از بانک

تمامی مدارک شغلی خود مانند جواز کسب و یا گواهی اشتغال به همراه ترجمه آنها را حتما باید در مراجعه به سفارت انگلستان در دست داشته باشید.

در صورتی که دارای یک سند ملکی هستید حتماً یک کپی از این سند را به همراه خود به سفارت انگلیس ببرید.

اصل شناسنامه، شناسنامه شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد و همینطور یک کپی از این مدرک.

در صورتی که دعوت نامه از یکی از آشنایان خود در کشور انگلیس دارید این دعوتنامه را باید به همراه داشته باشید و در صورتی که دعوت نامه ای ندارید حتما باید واچر هتل محل اقامت خود در کشور انگلستان را در مراجعه به سفارت این کشور با خود به همراه داشته باشید.

قبل از مراجعه به سفارت کشور انگلستان حتما باید بلیط رفت و برگشت هواپیما به این کشور را رزرو کرده باشید.

 

انواع ویزا برای کشور انگستان

ویزای توریستی ، ویزای کار ، ویزای تحصیلی ، ویزای خانوادگی

 

ویزای توریستی

در بین ویزاهای انگلستان ویزا توریستی بیشتر محبوب می باشد  که معمولا برای افرادی صادر می ‌شود که برای گردشگری قصد سفر به کشور این کشور را دارند و یا اینکه قصد دارند با سفر به کشور انگلیس از اقوام و آشنایان خود که در این کشور اقامت دارند دیدن کنند. باید این نکته را در نظر داشت که برای دریافت این نوع ویزا در روز مصاحبه حتما باید دلیل سفر خود به کشور انگلیس را به صورت کامل به سفارت این کشور توضیح دهید. به صورت کلی ویزای توریستی به دو دسته تقسیم می شود، دسته اول ویزای سینگل یا یک بار ورود می باشد که بیشتر برای افرادی صادر می‌ شود که قصد ندارند بیش از یکبار وارد کشور انگلیس شوند، معمولاً افرادی که قصد گردشگری در کشور انگلیس را دارند از این نوع ویزایی استفاده می ‌کنند، مدت زمان اعتبار ویزای سینگل معمولاً کمتر از ۶ ماه می باشد. نوع دوم  ویزای چند بار ورود می باشد که این نوع از ویزا معمولا برای افرادی صادر می ‌شود که قصد دارند در طی یک بازه زمانی بیش از یکبار وارد کشور انگلیس شوند، این ویزا بیشتر برای افرادی مناسب است که به قصد درمان و یا تجارت به کشور انگلیس در سفر می کنند، آنها می توانند برای انجام کار خود از این نوع ویزا استفاده ‌کنند.

 

ویزای کاری

به طور کلی ویزای کار انگلستان به دو دسته تقسیم میشود که اصطلاحا به آنها Tier1 و Tier2 گفته میشود

بهترین نوع درخواست برای مهاجرت به این کشور از طریق دریافت ویزای کار این کشور می باشد که دشواری‌ های بسیار زیادی برای دریافت آن وجود دارد. دسته اول از ویزای کار به نخبگان خارجی ارائه می ‌شود که با نام ویزای Tier 1 شناخته می شود، این نوع ویزا در واقع یک نوع ویزای کار بلند مدت محسوب می شود که به چهار دسته کارآفرین، فارغ التحصیلان کارآفرین، سرمایه‌ گذاران و استعداد های نخبه تقسیم بندی می شود که هر یک از این افراد می توانند اقدام به دریافت این نوع از ویزای کار انگلستان کنند.

نوع دوم از ویزای کار این کشور که به نوعی می ‌توان آن را محبوب ترین نوع از انواع ویزای کار انگلستان دانست ویزای نیروی متخصص خارجی و یا همان ویزای Tier 2 می‌ باشد که یک نوع ویزای کار دائمی و بلندمدت است که برای افرادی ارائه می ‌شود که تخصص خاصی دارا می باشند. این ویزا نیز مانند ویزای نخبگان خارجی دارای چهار دسته می باشد که این چهار دسته به ترتیب عبارتند از ویزای کار عمومی، ویزای انتقال داخل شرکتی، ویزای ورزشکاری و ویزای مبلغ دینی.

نوع سوم از ویزای کار کشور انگلیس ویزای Tier 5 یا همان ویزای نیروی جوان و خلاق می باشد که به نوعی می‌ توان آن را ویزای موقت کاری در کشور انگلیس مخصوص جوانان خلاقی دانست که علاقه به دست آوردن تجربه در زمینه های مختلف در کشور انگلیس هستند.

 

ویزای تحصیلی

این ویزا به دانشجویان با استعداد ارائه می‌ شود، به دو دسته ویزای دانش آموزی و ویزای دانشجویی تقسیم می شود. دانش آموزی برای دانش آموزان ۴ تا ۱۷ ساله ارائه می شود که این امکان برای آنها وجود دارد که از پیش دبستانی تا مقطع دبیرستان در مدارس کشور انگلستان به تحصیل بپردازند و از امکانات فوق العاده این کشور استفاده کنند. ویزای دانشجویی مخصوص افراد بالای ۱۷ سال می باشد که قصد تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور انگلیس را دارند، البته توجه داشته باشید که رقابت بسیار زیادی برای دریافت ویزا انگلیس برای تحصیل در این کشور وجود دارد که کار شما را برای دریافت ویزا انگلیس برای تحصیل در کشور انگلیس بسیار سخت می ‌کند.

 

ویزای خانوادگی انگلستان

افرادی که می خواهند به خانواده خود در این کشور ملحق شوند می ‌توانند حداقل ۶ ماه را در کشور انگلیس اقامت داشته باشند. به صورت کلی ویزای خانوادگی این کشور را می توان به چهار دسته تقسیم بندی کرد که در ادامه به معرفی هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

 

دسته اول کسانی هستند که همسر و یا نامزد آنها در کشور انگلیس اقامت دارد و قصد دارند که با ملحق شدن به همسرشان در این کشور ازدواج کنند.

دسته دوم افرادی هستند که والدین آنها در کشور انگلیس زندگی می ‌کنند و قصد دارند به خانواده خود ملحق شوند.

دسته سوم افرادی هستند که فرزندان هایشان مقیم کشور انگلیس هستند و آنها قصد دارند به فرزندان خود در این کشور ملحق شوند.

و دسته آخر نیز افرادی هستند که یکی از اعضای خانواده آنها در کشور انگلیس زندگی میکند و قصد حمایت و پشتیبانی از آنها را در این کشور دارند.