اخذ ویزای شنگن،رفع ریجکتی، ویزای چندبار ورود اروپا، کانادا به صورت تخصصیاخذ ویزای شنگن،رفع ریجکتی، ویزای چندبار ورود اروپا، کانادا به صورت تخصصی

تور آنتالیا

»  تور آنتالیا «

تاریخچه شهر آنتالیا

معنی کلمه آنتالیا خانه آتالوس است و همچنین این شهر توسط آتالوس دوم بنا شده است و باستان شناسان طول عمر این شهر را ۳۰۰ سال پیش از میلاد مسیح برآورد کرده اند و در ۱۳۳ سال پیش از میلاد شهر آنتالیا جزوی از امپراطوری پر رونق روم بوده و در برخی منابع هم آمده که در سال ۱۳۳ پیش از میلاد دزدان دریایی به آنتالیا حمله کرده اند و بر آن مسلط شده و آنجا را فتح کرده اند و البته نا گقته نماند که در دوران بیزانس شهر آنتالیا از محبوب ترین شهرهای جهان محسوب بشمار می رفت ، شهر آنتالیا بین سال های ۱۳۲۱ تا ۱۴۲۳ میلادی به عنوان پایتخت سلسله سلجوقی بوده و در همه سفرنامه های کهن که از گذشتگان دور به یادگار مانده مانند سفرنامه ابن بطوطه از آنتالیا به عنوان شهری سرسبز و پر رونق یاد شده است و امروزه نیز در بین گردشگران مورد استقبال قرار گرفته است و همچنین به دلیل وجود خاک حاصلخیز کشاورزی ریشه دیرینی در این ناحیه داشته است ، به طوری که در دوران امپراطوری روم انواع میوه های آنتالیا به مصر صادر می شد و در قرن ۲۰ ترکان زیادی از قفقاز و بالکان به آنتالیا مهاجرت کردند که همین دلیلی برای افزایش جمعیت این شهر شد .

آنتالیا در دوران باستان : در سال های اخیر شواهدی از وجود زندگی در آنتالیا در دوران پارینه سنگی نیز پیدا شده است ، این را از آثاری که در غاری تاریخی در ۳۰ کیلومتر شمال آنتالیا کشف شد ، متوجه شدند ، در افسانه های یونان باستان از آنتالیا با نام پام فیلیا نام برده شده است ، در قرن ۷ پیش از میلاد آنتالیا جزوی از امپراطوری لیدیه  ( Lycia ) بوده است که در جنگ سارد این امپراطوری از ایرانیان شکست خورده و فرو پاشید ، با مطالعه تاریخ آنتالیا در ترکیه می فهمیم که از کهن ترین شهر های آسیایی می باشد و به دلیل آب و هوا و موقعیت جغرافیایی خوب منطقه همیشه مورد توجه حکومت های قدرتمند زمان خود بوده است و در ضمن بر اساس شواهد موجود آتالوس دوم  Attalos ، شهر آنتالیا را در ۱۵۰ سال قبل از میلاد ساخته و به تبعیت از نام خود آن را آتالیا Attalia نامگذاری کرده است . گفته می شود نیز قدمت این شهر به سیصد سال قبل از میلاد مسیح باز میگردد و البته بعد از دو بخش شدن امپراتوری روم ، آنتالیا قسمتی از مناطق روم شرقی یا بیزانس قرار گرفت و با قدرت یافتن حکومت های اسلامی ، مسلمانان به مرور ناحیه های تحت سلطه روم شرقی را فتح و در اختیار گرفتند و همچنین بد نیست بدانید که سلجوقیان آنتالیا را در سال ۱۲۰۷ به تصرف خود درآوردند و در نیمه اول قرن ۱۳ ، آنتالیا جزو ایستگاه های اصلی کاروان های تجاری قرار گرفت  و با بوجود آمدن امپراطوری عثمانی در ترکیه ، آنتالیا در سال ۱۳۹۱ به تصرف عثمانی ها در آمد و حدود پنج قرن در اختیار کامل آنان بود تا این که در طی جنگ جهانی اول ، متفقین فاتح ، امپراتوری شکست خورده عثمانی را تقسیم کردند و در سال ۱۹۲۱ میلادی ، نیروی نظامی تحت فرمان آتاتورک ، شهر آنتالیا را از اشغال ایتالیایی ها آزاد کرد و به اشغال بیگانگان در آناتولی پایان داد و به این ترتیب ، آنتالیا بخشی از جمهوری ترکیه شد .

آشنایی با شهر آنتالیا

شهر زیبای آنتالیا در قسمت جنوب غربی کشور ترکیه واقع شده است و از جنوب به دریای مدیترانه ، از شرق به شهر سریک و از غرب به شهر کورکوتلی متصل شده است و جالب است بدانید که در این شهر منطقه ای به نام لارا وجود دارد که تنها برای میزبانی توریست ها و گردشگران ترکیه به خصوص آنتالیا آماده سازی شده است ، صدها هتل و وسایل تفریحی در این منطقه گرد هم آمده اند تا آنتالیا را به یکی از برترین شهرهای توریستی جهان بدل نمایند و اینکه آنتالیا از سال ۲۰۰۰ میلادی تا به امروز با سرمایه گذاری در صنعت گردشگری موفق شده است به پیشرفت های چشمگیری دست بیابد و ساخت انواع هتل ، پارک ، سواحل زیبا و مراکز خرید تنها گوشه ای از امکانات و جذابیت های این شهر است . عمده درآمد مردمان این ناحیه از سمت توریست ها است اما آن ها در کشاورزی هم بسیار قدرتمند می باشند و توجه داشته باشید که محصولات کشاورزی اصلی آن ها مرکبات ، پنبه ، زیتون ، انواع میوه و سبزیجات می باشد که ۶۵ درصد سبزیجات مصرفی در این شهر در زمین های کشاورزی همین منطقه پرورش و به شهر ها و کشورهای دیگر صادر می شود .

همچنین از سال ۲۰۰۰ میلادی تا به امروز صنعت کشتی سازی آنتالیا هم پیشرفت چشم گیری داشته است و انتظار می رود که تا چند سال آینده به برترین مراکز کشتی سازی ترکیه و خاورمیانه نیز تبدیل شود و مناظر و طبیعت زیبا به همراه معماری دیدنی و تاریخی خاص این شهر از دلایل مهم جذب گردشگران به این منطقه می باشد و همچنین پربازدیدترین سواحل این شهر کونیالتی ( Konyaaltı )، لارا ، کارپوزکالدیران ( Karpuzkaldıran )  و ( Beydağları )، ساکلی ( Saklikent ) می باشند .

موقعیت و جمعیت شهر آنتالیا 

شهر آنتالیا مرکز صنعت توریست و گردشگری ترکیه است و ۳۰ درصد از کل توریست های خارجی ترکیه به این شهر سفر می کنند ؛ کل استان آنتالیا دارای ۶۵۷ کیلومتر ساحل است که پلاژها ، بندرها و شهرهای باستانی زیادی در کنار آن واقع شده است ، از جمله محل باستانی زانتوس که در فهرست میراث جهانی قرار دارد در این شهر می باشد و نیز موقعیت جغرافیایی این شهر در منطقه دریای مدیترانه واقع شده است و در شرق آنتالیا شهرهای مرسین و کارامان ، در شمال  قونیه : اسپارتا و بوردور ، در غرب آن موغلا و در جنوب دریای مدیترانه می باشد و طبق آخرین  آمار در سال ۲۰۱۶ جمعیت شهر آنتالیا به دو میلیون و ۳۲۸ هزار و ۵۵۵ نفر رسیده است .

فرهنگ و آداب و رسوم مردم آنتالیا

جالب است بدانید پرتقال سمبل شهر آنتالیا است و این باغ های انبوه در بین توریست هایی که به این شهر سفر می کنند بسیار طرفدار دارند ، در بسیاری از آثار تاریخی این منطقه نیز نقش و نگار با  پرتقال به چشم می خورد و همچنین در ورودی اکثر مکان های عمومی ، پرتقال های چوبی یا پلاستیکی بهچشم می خورد و فرهنگ عمومی ترکیه وجه مشترک بسیاری با آداب و رسوم ایران دارد ، همین وضعیت در زمینه‌ رفتارهای تجاری نیز صدق میکند . از این رو عادت‌ های مردم ترکیه به هنگام مذاکرات تجاری چندان برای ما غریب و نا آشنا نمیباشد ، مذاکره در کشور ترکیه با آرامش و بدون شتاب در رسیدن به نتیجه انجام می ‌شود ؛ مردم کشور ترکیه به مرتب بودن ظاهر و آراستگی و پاکیزگی اهمیت فراوانی می دهند و ترک ها علاقه فراوانی به روابط طولانی و بلند مدت دارند و هرچه مدت دوستی و آشنایی شما با آنها طولانی تر باشد سبب می شود تا به تعهدات اهمیت بیشتری دهند . ترک ها خیلی در قید و بند القاب و صفات یکدیگر نیستند و صفاتی مانند دکتر و مهندس و … را کامل بیان نمی کنند و در آنتالیا خواهید دید که ممکن است به گفتن کلمه آقا و خانم و یا نام کوچک اکتفا کنند و این امر را نشانه احترام و دوستی بیشتر در میان یکدیگر می دانند .

آب و هوای آنتالیا 

همانطور که در بالا اشاره کردیم آنتالیا از شهرهای ساحلی کشور ترکیه می باشد ، به همین دلیل دارای آب و هوای مدیترانه ای و عالی می باشد ، بهترین فصل سفر به آنتالیا بهار است ، دمای هوا معتل می باشد و رطوبتی ندارد و اغلب خورشید می تابد ولی درجه حرارت زیاد بالا نیست ، در تابستان هوا در این شهر گرم و خشک با تابش نور گرم خورشید و میانگین هوا ۳۰ تا ۳۵ درجه است ، زمستان هم معتدل و بارانی ، به دلیل وجود امواج زیاد در سواحل هوا سرد نمی شود و بارش برف در آنتالیا بسیار نادر است . میانگین دمای هوا در زمستان ۱۹ تا ۱۵ درجه ی سانتی گراد است اما رطوبت هوا زیاد است ومیانگین رطوبت در این فصل ۶۴ درصد می باشد و در پاییز هوای معتدل و رو به سرما همراه با بارش باران های سیل آسا می باشد .

– شهر قدیمی فاسلیس

 

شهر قدیمی فاسلیس Phaselis توسط سه خلیج احاطه شده است و در حال حاضر تحت نظارت پارک ملی آنتالیا National Park می باشدو بین روستای کمر Kemer و الیمپوس Olimpos قرار گرفته است و خیلی نیز از  شهر آنتالیا دور نمی باشد. ساحل موجود در اینجا بسیار آرام و زیبا است. برنامه بیشتر تورها برای شهر قدیمی فاسلیس  Phaselis به این ترتیب می باشد: که صبح گردشگران را با قایق به این شهر قدیمی می آورند، زمانی را برای شنا اختصاص می‌دهند، برنامه بعدی ناهار است و در انتها گشت و گذار در میان مخروبه ها و بازگشت به آنتالیا می باشد.

دو هزار سال پیش در زمان رومی ها، شهر فاسلیس Phaselis جزو یکی از مراکز تولید و صادرات روغن گل رز و عطر آن بوده است، همچنین تکه های چوب و الوار نیز صادر می شده است. امروزه سه خلیج و قناتهای موجود در شهر + درختان کاج و گل های معطر همگی حاکی از رونق زندگی و تجارت در گذشته است. برای دیدن شهر فاسلیس Phaselis از کنار بندرگاه بزرگ Harbour Way باید عبور کنید و به جلو بروید، سپس از جلوی یک عمارت قدیمی که به گفته محققان بسیار سخت ساخته شده است عبور خواهید کرد، این عمارت یک حمام رومی قدیمی است، سپس از کنار آگورا عبور خواهید کرد و یک آمفی تئاتر کوچک که پله‌های آن همگی از چوب ساخته شده است را خواهید دید. اگر بر روی یکی از صندلی های این آمفی تئاتر قدیمی بنشینید معمار و طراح رومی را تحسین خواهید کرد چرا که باوجود مرتفع نبودن این آمفی تئاتر شما به راحتی می‌توانید محیط اطرافتان را با کوچکترین جزئیات ببینید.

تاریخچه شهر فاسلیس Phaselis به سفر اسکندر بزرگ  Alexander the Great در روزهای سرد زمستانی برمی‌گردد که شب‌هایی را در اینجا سپری می‌کند و از نزدیک با موقعیت بکر و زیبای این منطقه آشنا می شود و سپس دستور ساخت یک شهر را در همین منطقه صادر می‌کند. بعدها که ترکیه به قلمرو ایران بزرگ اضافه می شود نیز ساخت و سازهایی در آن انجام می گیرد. از دست‌نوشته های آن‌زمان مشخص است پادشاه پوبلیوس آئلیوس ترایانوس هادریانوس Emperor Hadrian نیز در زمانی که شهر قدیمی فاسلیس در قلمرو روم بوده است، از آن بازدید نموده است.

سواحل زیادی در کنار بندرگاه قرار گرفته اند که می‌توانید از فضای آنها استفاده کنید اما توصیه ما به شما این است که به ساحل جنوبی بندرگاه بروید، در آنجا شن و ماسه های ساحل بسیار نرم هستند و از خلوتی خاصی برخوردار است. اما امکاناتی نظیر دوش حمام و یا جایی برای تعویض لباس وجود ندارد و هنوز بافت قدیمی خود را حفظ کرده است.

بهترین زمان برای دیدن اینجا، در فصل پاییز به خصوص ماه مهر و آبان است، زمانیکه گل های وحشی سیکلامن و شقایق در پایین درختان می‌رویند و یک رنگ و زیبایی وصف ناپذیری به شهر قدیمی فاسلیس  Phaselis می دهند.

شهر قدیمی فاسلیس  Phaselis در فاصله ۵۸ کیلومتری از آنتالیا و ۱۴ کیلومتری از روستای کمر Kemer  قرار دارد. همچنین مسافت این شهر تا شهر قدیمی الیمپوس Olimpos نیز ۱۸ کیلومتر برآورد شده است

ادامه مطالب

مراکز خرید آنتالیا

۱-    مرکز خرید میگروس آنتالیا

مرکز خرید میگروس آنتالیا ۵ M Migros Shopping Center در سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز به کار کرد اما در چند سال گذشته با استقبال ایرانیان مواجه شده است. هدف از ساخت این مکان ارائه‌ی خدمات بهتر به گردشگران و کسب درآمد بیشتر از طریق صنعت گردشگری بوده است.
مساحت مرکز خرید میگروس آنتالیا ۳۲۰۰ متر مربع می باشد و در آن ۱۳۰ فروشگاه فعال وجود دارد. اگر در جستجوی خرید کالاهای برند هستید این مکان، جای مناسبی برایتان خواهد بود زیرا اجناس گوناگون از برندهای مختلف در آن به فروش می رسند.
از مهمترین برندهایی که ایرانیان نیز استقبال زیادی از آنها می‌کنند، می توان به بوینر، زارا، مدو و ال سی وایکیکی اشاره کرد. بد نیست بدانید که تنها ایرانیان طرفدار این مرکز خرید نیستند بلکه ساکنان سایر مناطق ترکیه مانند قونیه، اسپارتا، بوردور که فاصله‌ی کمی با مرکز خرید میگروس دارند، برای خرید به این مجتمع تجاری مراجعه می‌کنند.
اگر برای خرید یا استفاده از امکانات تفریحی به مرکز خرید میگروس مراجعه می کنید، باید بدانید که این بنا دارای ۳ ورودی مجزا می باشد و پارکینگ بزرگی هم دارد که ظرفیتش ۱۳۰۰ اتومبیل است.
ناگفته نماند که مرکز خرید میگزوی دارای مراکز تفریحی گوناگونی نیز هست که از مهمترین آنها می توانیم به فود کورت، ۸ سالن سینما، محل مخصوص استراحت با چشم انداز دریای مدیترانه و محوطه مخصوص بازی کودکان اشاره کرد.
ساعت بازدید: ۱۰:۰۰ تا ۲۲:۰۰
*در صورت ازدیاد حضور مشتریان تا ساعت ۲۳:۰۰
*استعمال دخانیات در تمامی نواحی مرکز خرید میگروس ممنوع می باشد.
*سطح قیمت کالاهای موجود در این مرکز مناسب است اما برندهای گران نیز در ان شعبه دارند.
آدرس مرکز خرید میگروس آنتالیاترکیه، آنتالیا، منطقه کونیالتی (کنیالتی)، محله آراپسویو، بلوار آتاتورک، مرکز خرید میگروس

ادامه مطلب

هتل های آنتالیا

۱-    آکرا هتل

یکی از بهترین هتل های آنتالیا لارا در سال ۲۰۱۹ که در لیست ما قرار دارد، آکرا هتل (Akra Hotel) است که در منطقه ی معروف قرار گرفته و کاملا رو به دریا است. این هتل حس خوب وقت گذرانی در کنار یکی از پر جنب و جوش ترین نقاط این شهر و در همسایگی دریای مدیترانه را به کسانی که آن را برای اقامت برگزیده اند، می دهد.

از امکانات اقامتی این هتل که برایتان بگوییم به این می رسیم که در تمامی اتاق های این هتل شما به تلویزیون های صفحه تخت با دسترسی به کانال های ماهواره ای، اینترنت پر سرعت رایگان، تراس رو به دریا، تهویه ی مطبوع هوا، سرویس خواب راحت و بسیاری از دیگر امکانات را در خود دارا هستند. آکرا هتل دارای ۱۸ نوع اتاق مختلف است که گنجایش آن ها از اقامت ۲ نفر تا ۶ نفر می باشد. در ضمن این هتل یکی از بهترین هتل های uall آنتالیا است.

از امکانات رفاهی آکرا که بهترین هتل انتالیا هم هست، می توانیم به رستوران ها و کافی شاپ های مختلف این هتل اشاره نماییم که هم تنوع غذایی بالایی دارند و هم محیط های مختلفی را برای شما با انتخاب های متنوع به وجود آورده اند. باشگاه بدنسازی، خدمات آرامش، کلاس های یوگا، استخر، جکوزی، سونا، مرکز زیبایی و محوطه ی مخصوص تنیس تنها برخی از امکانات تفریحی این هتل هستند.

  • وب سایت رسمی هتل: akrahotels.com
  • تلفن: ۰۹۰۲۴۲۳۱۰۹۹۹۹
  • آدرس: Lara Yolu Muratpaşa, 07100 Antalya, Turkey
ادامه مطلب

رستوران های آنتالیا

۱-    رستوران لانگ ویلیج Vanilla Lounge

وانیلا لانج (Vanilla Lounge) در فاصله‌ای پنج دقیقه‌ای از یکی از مکان‌های دیدنی آنتالیا یعنی دروازه‌ی هادریان قرار دارد، و به علت سرو غذاهای امروزی از یک طرف و قرار گرفتن در محیطی تاریخی و مربوط به دوره‌ی عثمانی از طرف دیگر، ترکیب عجیبی از سنت و مدرنیته را نشان می‌دهد. وانیلا لانج که توسط یک آشپز بریتانیایی و همسر ترکی‌اش اداره می‌شود، مکانی فوق‌العاده برای تجربه‌ی ترکیبی غنی از غذاهای بین‌المللی است.

منو از مواد تازه تشکیل شده و با ارائه‌ی غذاهای لذیذی مثل سوپ کدو حلوایی، نارگیل و علف لیمو، تالیاتله‎ی قارچ وحشی یا دنده‌ی گاو ملایم پخته شده‌ی آبدار، ترکیبی از تکنیک‌های آشپزی سنتی و مدرن را ارائه می‌کند.

آدرس رستوران لانگ ویلیج در آنتالیا: Hesapci Sokak Number 33 | Kaleici Old City, Antalya 07100, Turkey

شماره تماس: ۹۰۲۴۲۲۴۷۶۰۱۳

ادامه مطلب
تاریخچه شهر آنتالیا

تاریخچه شهر آنتالیا

معنی کلمه آنتالیا خانه آتالوس است و همچنین این شهر توسط آتالوس دوم بنا شده است و باستان شناسان طول عمر این شهر را ۳۰۰ سال پیش از میلاد مسیح برآورد کرده اند و در ۱۳۳ سال پیش از میلاد شهر آنتالیا جزوی از امپراطوری پر رونق روم بوده و در برخی منابع هم آمده که در سال ۱۳۳ پیش از میلاد دزدان دریایی به آنتالیا حمله کرده اند و بر آن مسلط شده و آنجا را فتح کرده اند و البته نا گقته نماند که در دوران بیزانس شهر آنتالیا از محبوب ترین شهرهای جهان محسوب بشمار می رفت ، شهر آنتالیا بین سال های ۱۳۲۱ تا ۱۴۲۳ میلادی به عنوان پایتخت سلسله سلجوقی بوده و در همه سفرنامه های کهن که از گذشتگان دور به یادگار مانده مانند سفرنامه ابن بطوطه از آنتالیا به عنوان شهری سرسبز و پر رونق یاد شده است و امروزه نیز در بین گردشگران مورد استقبال قرار گرفته است و همچنین به دلیل وجود خاک حاصلخیز کشاورزی ریشه دیرینی در این ناحیه داشته است ، به طوری که در دوران امپراطوری روم انواع میوه های آنتالیا به مصر صادر می شد و در قرن ۲۰ ترکان زیادی از قفقاز و بالکان به آنتالیا مهاجرت کردند که همین دلیلی برای افزایش جمعیت این شهر شد .

آنتالیا در دوران باستان : در سال های اخیر شواهدی از وجود زندگی در آنتالیا در دوران پارینه سنگی نیز پیدا شده است ، این را از آثاری که در غاری تاریخی در ۳۰ کیلومتر شمال آنتالیا کشف شد ، متوجه شدند ، در افسانه های یونان باستان از آنتالیا با نام پام فیلیا نام برده شده است ، در قرن ۷ پیش از میلاد آنتالیا جزوی از امپراطوری لیدیه  ( Lycia ) بوده است که در جنگ سارد این امپراطوری از ایرانیان شکست خورده و فرو پاشید ، با مطالعه تاریخ آنتالیا در ترکیه می فهمیم که از کهن ترین شهر های آسیایی می باشد و به دلیل آب و هوا و موقعیت جغرافیایی خوب منطقه همیشه مورد توجه حکومت های قدرتمند زمان خود بوده است و در ضمن بر اساس شواهد موجود آتالوس دوم  Attalos ، شهر آنتالیا را در ۱۵۰ سال قبل از میلاد ساخته و به تبعیت از نام خود آن را آتالیا Attalia نامگذاری کرده است . گفته می شود نیز قدمت این شهر به سیصد سال قبل از میلاد مسیح باز میگردد و البته بعد از دو بخش شدن امپراتوری روم ، آنتالیا قسمتی از مناطق روم شرقی یا بیزانس قرار گرفت و با قدرت یافتن حکومت های اسلامی ، مسلمانان به مرور ناحیه های تحت سلطه روم شرقی را فتح و در اختیار گرفتند و همچنین بد نیست بدانید که سلجوقیان آنتالیا را در سال ۱۲۰۷ به تصرف خود درآوردند و در نیمه اول قرن ۱۳ ، آنتالیا جزو ایستگاه های اصلی کاروان های تجاری قرار گرفت  و با بوجود آمدن امپراطوری عثمانی در ترکیه ، آنتالیا در سال ۱۳۹۱ به تصرف عثمانی ها در آمد و حدود پنج قرن در اختیار کامل آنان بود تا این که در طی جنگ جهانی اول ، متفقین فاتح ، امپراتوری شکست خورده عثمانی را تقسیم کردند و در سال ۱۹۲۱ میلادی ، نیروی نظامی تحت فرمان آتاتورک ، شهر آنتالیا را از اشغال ایتالیایی ها آزاد کرد و به اشغال بیگانگان در آناتولی پایان داد و به این ترتیب ، آنتالیا بخشی از جمهوری ترکیه شد .

آشنایی با شهر آنتالیا

آشنایی با شهر آنتالیا

شهر زیبای آنتالیا در قسمت جنوب غربی کشور ترکیه واقع شده است و از جنوب به دریای مدیترانه ، از شرق به شهر سریک و از غرب به شهر کورکوتلی متصل شده است و جالب است بدانید که در این شهر منطقه ای به نام لارا وجود دارد که تنها برای میزبانی توریست ها و گردشگران ترکیه به خصوص آنتالیا آماده سازی شده است ، صدها هتل و وسایل تفریحی در این منطقه گرد هم آمده اند تا آنتالیا را به یکی از برترین شهرهای توریستی جهان بدل نمایند و اینکه آنتالیا از سال ۲۰۰۰ میلادی تا به امروز با سرمایه گذاری در صنعت گردشگری موفق شده است به پیشرفت های چشمگیری دست بیابد و ساخت انواع هتل ، پارک ، سواحل زیبا و مراکز خرید تنها گوشه ای از امکانات و جذابیت های این شهر است . عمده درآمد مردمان این ناحیه از سمت توریست ها است اما آن ها در کشاورزی هم بسیار قدرتمند می باشند و توجه داشته باشید که محصولات کشاورزی اصلی آن ها مرکبات ، پنبه ، زیتون ، انواع میوه و سبزیجات می باشد که ۶۵ درصد سبزیجات مصرفی در این شهر در زمین های کشاورزی همین منطقه پرورش و به شهر ها و کشورهای دیگر صادر می شود .

همچنین از سال ۲۰۰۰ میلادی تا به امروز صنعت کشتی سازی آنتالیا هم پیشرفت چشم گیری داشته است و انتظار می رود که تا چند سال آینده به برترین مراکز کشتی سازی ترکیه و خاورمیانه نیز تبدیل شود و مناظر و طبیعت زیبا به همراه معماری دیدنی و تاریخی خاص این شهر از دلایل مهم جذب گردشگران به این منطقه می باشد و همچنین پربازدیدترین سواحل این شهر کونیالتی ( Konyaaltı )، لارا ، کارپوزکالدیران ( Karpuzkaldıran )  و ( Beydağları )، ساکلی ( Saklikent ) می باشند .

موقعیت و جمعیت شهر آنتالیا

موقعیت و جمعیت شهر آنتالیا 

شهر آنتالیا مرکز صنعت توریست و گردشگری ترکیه است و ۳۰ درصد از کل توریست های خارجی ترکیه به این شهر سفر می کنند ؛ کل استان آنتالیا دارای ۶۵۷ کیلومتر ساحل است که پلاژها ، بندرها و شهرهای باستانی زیادی در کنار آن واقع شده است ، از جمله محل باستانی زانتوس که در فهرست میراث جهانی قرار دارد در این شهر می باشد و نیز موقعیت جغرافیایی این شهر در منطقه دریای مدیترانه واقع شده است و در شرق آنتالیا شهرهای مرسین و کارامان ، در شمال  قونیه : اسپارتا و بوردور ، در غرب آن موغلا و در جنوب دریای مدیترانه می باشد و طبق آخرین  آمار در سال ۲۰۱۶ جمعیت شهر آنتالیا به دو میلیون و ۳۲۸ هزار و ۵۵۵ نفر رسیده است .

فرهنگ و آداب و رسوم مردم آنتالیا

فرهنگ و آداب و رسوم مردم آنتالیا

جالب است بدانید پرتقال سمبل شهر آنتالیا است و این باغ های انبوه در بین توریست هایی که به این شهر سفر می کنند بسیار طرفدار دارند ، در بسیاری از آثار تاریخی این منطقه نیز نقش و نگار با  پرتقال به چشم می خورد و همچنین در ورودی اکثر مکان های عمومی ، پرتقال های چوبی یا پلاستیکی بهچشم می خورد و فرهنگ عمومی ترکیه وجه مشترک بسیاری با آداب و رسوم ایران دارد ، همین وضعیت در زمینه‌ رفتارهای تجاری نیز صدق میکند . از این رو عادت‌ های مردم ترکیه به هنگام مذاکرات تجاری چندان برای ما غریب و نا آشنا نمیباشد ، مذاکره در کشور ترکیه با آرامش و بدون شتاب در رسیدن به نتیجه انجام می ‌شود ؛ مردم کشور ترکیه به مرتب بودن ظاهر و آراستگی و پاکیزگی اهمیت فراوانی می دهند و ترک ها علاقه فراوانی به روابط طولانی و بلند مدت دارند و هرچه مدت دوستی و آشنایی شما با آنها طولانی تر باشد سبب می شود تا به تعهدات اهمیت بیشتری دهند . ترک ها خیلی در قید و بند القاب و صفات یکدیگر نیستند و صفاتی مانند دکتر و مهندس و … را کامل بیان نمی کنند و در آنتالیا خواهید دید که ممکن است به گفتن کلمه آقا و خانم و یا نام کوچک اکتفا کنند و این امر را نشانه احترام و دوستی بیشتر در میان یکدیگر می دانند .

آب و هوای آنتالیا

آب و هوای آنتالیا 

همانطور که در بالا اشاره کردیم آنتالیا از شهرهای ساحلی کشور ترکیه می باشد ، به همین دلیل دارای آب و هوای مدیترانه ای و عالی می باشد ، بهترین فصل سفر به آنتالیا بهار است ، دمای هوا معتل می باشد و رطوبتی ندارد و اغلب خورشید می تابد ولی درجه حرارت زیاد بالا نیست ، در تابستان هوا در این شهر گرم و خشک با تابش نور گرم خورشید و میانگین هوا ۳۰ تا ۳۵ درجه است ، زمستان هم معتدل و بارانی ، به دلیل وجود امواج زیاد در سواحل هوا سرد نمی شود و بارش برف در آنتالیا بسیار نادر است . میانگین دمای هوا در زمستان ۱۹ تا ۱۵ درجه ی سانتی گراد است اما رطوبت هوا زیاد است ومیانگین رطوبت در این فصل ۶۴ درصد می باشد و در پاییز هوای معتدل و رو به سرما همراه با بارش باران های سیل آسا می باشد .

جاذبه های گردشگری آنتالیا

– شهر قدیمی فاسلیس

 

شهر قدیمی فاسلیس Phaselis توسط سه خلیج احاطه شده است و در حال حاضر تحت نظارت پارک ملی آنتالیا National Park می باشدو بین روستای کمر Kemer و الیمپوس Olimpos قرار گرفته است و خیلی نیز از  شهر آنتالیا دور نمی باشد. ساحل موجود در اینجا بسیار آرام و زیبا است. برنامه بیشتر تورها برای شهر قدیمی فاسلیس  Phaselis به این ترتیب می باشد: که صبح گردشگران را با قایق به این شهر قدیمی می آورند، زمانی را برای شنا اختصاص می‌دهند، برنامه بعدی ناهار است و در انتها گشت و گذار در میان مخروبه ها و بازگشت به آنتالیا می باشد.

دو هزار سال پیش در زمان رومی ها، شهر فاسلیس Phaselis جزو یکی از مراکز تولید و صادرات روغن گل رز و عطر آن بوده است، همچنین تکه های چوب و الوار نیز صادر می شده است. امروزه سه خلیج و قناتهای موجود در شهر + درختان کاج و گل های معطر همگی حاکی از رونق زندگی و تجارت در گذشته است. برای دیدن شهر فاسلیس Phaselis از کنار بندرگاه بزرگ Harbour Way باید عبور کنید و به جلو بروید، سپس از جلوی یک عمارت قدیمی که به گفته محققان بسیار سخت ساخته شده است عبور خواهید کرد، این عمارت یک حمام رومی قدیمی است، سپس از کنار آگورا عبور خواهید کرد و یک آمفی تئاتر کوچک که پله‌های آن همگی از چوب ساخته شده است را خواهید دید. اگر بر روی یکی از صندلی های این آمفی تئاتر قدیمی بنشینید معمار و طراح رومی را تحسین خواهید کرد چرا که باوجود مرتفع نبودن این آمفی تئاتر شما به راحتی می‌توانید محیط اطرافتان را با کوچکترین جزئیات ببینید.

تاریخچه شهر فاسلیس Phaselis به سفر اسکندر بزرگ  Alexander the Great در روزهای سرد زمستانی برمی‌گردد که شب‌هایی را در اینجا سپری می‌کند و از نزدیک با موقعیت بکر و زیبای این منطقه آشنا می شود و سپس دستور ساخت یک شهر را در همین منطقه صادر می‌کند. بعدها که ترکیه به قلمرو ایران بزرگ اضافه می شود نیز ساخت و سازهایی در آن انجام می گیرد. از دست‌نوشته های آن‌زمان مشخص است پادشاه پوبلیوس آئلیوس ترایانوس هادریانوس Emperor Hadrian نیز در زمانی که شهر قدیمی فاسلیس در قلمرو روم بوده است، از آن بازدید نموده است.

سواحل زیادی در کنار بندرگاه قرار گرفته اند که می‌توانید از فضای آنها استفاده کنید اما توصیه ما به شما این است که به ساحل جنوبی بندرگاه بروید، در آنجا شن و ماسه های ساحل بسیار نرم هستند و از خلوتی خاصی برخوردار است. اما امکاناتی نظیر دوش حمام و یا جایی برای تعویض لباس وجود ندارد و هنوز بافت قدیمی خود را حفظ کرده است.

بهترین زمان برای دیدن اینجا، در فصل پاییز به خصوص ماه مهر و آبان است، زمانیکه گل های وحشی سیکلامن و شقایق در پایین درختان می‌رویند و یک رنگ و زیبایی وصف ناپذیری به شهر قدیمی فاسلیس  Phaselis می دهند.

شهر قدیمی فاسلیس  Phaselis در فاصله ۵۸ کیلومتری از آنتالیا و ۱۴ کیلومتری از روستای کمر Kemer  قرار دارد. همچنین مسافت این شهر تا شهر قدیمی الیمپوس Olimpos نیز ۱۸ کیلومتر برآورد شده است

ادامه مطالب
مراکز خرید آنتالیا

مراکز خرید آنتالیا

۱-    مرکز خرید میگروس آنتالیا

مرکز خرید میگروس آنتالیا ۵ M Migros Shopping Center در سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز به کار کرد اما در چند سال گذشته با استقبال ایرانیان مواجه شده است. هدف از ساخت این مکان ارائه‌ی خدمات بهتر به گردشگران و کسب درآمد بیشتر از طریق صنعت گردشگری بوده است.
مساحت مرکز خرید میگروس آنتالیا ۳۲۰۰ متر مربع می باشد و در آن ۱۳۰ فروشگاه فعال وجود دارد. اگر در جستجوی خرید کالاهای برند هستید این مکان، جای مناسبی برایتان خواهد بود زیرا اجناس گوناگون از برندهای مختلف در آن به فروش می رسند.
از مهمترین برندهایی که ایرانیان نیز استقبال زیادی از آنها می‌کنند، می توان به بوینر، زارا، مدو و ال سی وایکیکی اشاره کرد. بد نیست بدانید که تنها ایرانیان طرفدار این مرکز خرید نیستند بلکه ساکنان سایر مناطق ترکیه مانند قونیه، اسپارتا، بوردور که فاصله‌ی کمی با مرکز خرید میگروس دارند، برای خرید به این مجتمع تجاری مراجعه می‌کنند.
اگر برای خرید یا استفاده از امکانات تفریحی به مرکز خرید میگروس مراجعه می کنید، باید بدانید که این بنا دارای ۳ ورودی مجزا می باشد و پارکینگ بزرگی هم دارد که ظرفیتش ۱۳۰۰ اتومبیل است.
ناگفته نماند که مرکز خرید میگزوی دارای مراکز تفریحی گوناگونی نیز هست که از مهمترین آنها می توانیم به فود کورت، ۸ سالن سینما، محل مخصوص استراحت با چشم انداز دریای مدیترانه و محوطه مخصوص بازی کودکان اشاره کرد.
ساعت بازدید: ۱۰:۰۰ تا ۲۲:۰۰
*در صورت ازدیاد حضور مشتریان تا ساعت ۲۳:۰۰
*استعمال دخانیات در تمامی نواحی مرکز خرید میگروس ممنوع می باشد.
*سطح قیمت کالاهای موجود در این مرکز مناسب است اما برندهای گران نیز در ان شعبه دارند.
آدرس مرکز خرید میگروس آنتالیاترکیه، آنتالیا، منطقه کونیالتی (کنیالتی)، محله آراپسویو، بلوار آتاتورک، مرکز خرید میگروس

ادامه مطلب
هتل های آنتالیا

هتل های آنتالیا

۱-    آکرا هتل

یکی از بهترین هتل های آنتالیا لارا در سال ۲۰۱۹ که در لیست ما قرار دارد، آکرا هتل (Akra Hotel) است که در منطقه ی معروف قرار گرفته و کاملا رو به دریا است. این هتل حس خوب وقت گذرانی در کنار یکی از پر جنب و جوش ترین نقاط این شهر و در همسایگی دریای مدیترانه را به کسانی که آن را برای اقامت برگزیده اند، می دهد.

از امکانات اقامتی این هتل که برایتان بگوییم به این می رسیم که در تمامی اتاق های این هتل شما به تلویزیون های صفحه تخت با دسترسی به کانال های ماهواره ای، اینترنت پر سرعت رایگان، تراس رو به دریا، تهویه ی مطبوع هوا، سرویس خواب راحت و بسیاری از دیگر امکانات را در خود دارا هستند. آکرا هتل دارای ۱۸ نوع اتاق مختلف است که گنجایش آن ها از اقامت ۲ نفر تا ۶ نفر می باشد. در ضمن این هتل یکی از بهترین هتل های uall آنتالیا است.

از امکانات رفاهی آکرا که بهترین هتل انتالیا هم هست، می توانیم به رستوران ها و کافی شاپ های مختلف این هتل اشاره نماییم که هم تنوع غذایی بالایی دارند و هم محیط های مختلفی را برای شما با انتخاب های متنوع به وجود آورده اند. باشگاه بدنسازی، خدمات آرامش، کلاس های یوگا، استخر، جکوزی، سونا، مرکز زیبایی و محوطه ی مخصوص تنیس تنها برخی از امکانات تفریحی این هتل هستند.

  • وب سایت رسمی هتل: akrahotels.com
  • تلفن: ۰۹۰۲۴۲۳۱۰۹۹۹۹
  • آدرس: Lara Yolu Muratpaşa, 07100 Antalya, Turkey
ادامه مطلب
رستوران های شهر آنتالیا

رستوران های آنتالیا

۱-    رستوران لانگ ویلیج Vanilla Lounge

وانیلا لانج (Vanilla Lounge) در فاصله‌ای پنج دقیقه‌ای از یکی از مکان‌های دیدنی آنتالیا یعنی دروازه‌ی هادریان قرار دارد، و به علت سرو غذاهای امروزی از یک طرف و قرار گرفتن در محیطی تاریخی و مربوط به دوره‌ی عثمانی از طرف دیگر، ترکیب عجیبی از سنت و مدرنیته را نشان می‌دهد. وانیلا لانج که توسط یک آشپز بریتانیایی و همسر ترکی‌اش اداره می‌شود، مکانی فوق‌العاده برای تجربه‌ی ترکیبی غنی از غذاهای بین‌المللی است.

منو از مواد تازه تشکیل شده و با ارائه‌ی غذاهای لذیذی مثل سوپ کدو حلوایی، نارگیل و علف لیمو، تالیاتله‎ی قارچ وحشی یا دنده‌ی گاو ملایم پخته شده‌ی آبدار، ترکیبی از تکنیک‌های آشپزی سنتی و مدرن را ارائه می‌کند.

آدرس رستوران لانگ ویلیج در آنتالیا: Hesapci Sokak Number 33 | Kaleici Old City, Antalya 07100, Turkey

شماره تماس: ۹۰۲۴۲۲۴۷۶۰۱۳

ادامه مطلب

آنتالیا

بهترین قیمت تور های آنتالیا  سبک نوین گردشگری