اخذ ویزای شنگن،رفع ریجکتی، ویزای چندبار ورود اروپا، کانادا به صورت تخصصیاخذ ویزای شنگن،رفع ریجکتی، ویزای چندبار ورود اروپا، کانادا به صورت تخصصی

آب و هوای شهر سن پترزبورگ

آب و هوای سن پترزبورگ

سن پترزبورگ آب و هوای مرطوب قاره ای دارد اما تاثیر گردبادهای دریای بالتیک باعث می شود که تابستان هایش گرم، مرطوب و کوتاه و زمستان هایش سرد، مرطوب و طولانی باشد. شرایط آب و هوایی سن پترزیورگ و هلسینکی (Helsinki) پایتخت فنلاند بسیار به یکدیگر شبیهند اما سن پترزبورگ به دلیل قرار گرفتن در ناحیه شرقی تر، زمستان های سردتر و تابستان های گرم تری را تجربه می کند.

متوسط حداکثر دمای این شهر در ماه ژوئیه ۲۳ درجه و حداقل دما در ماه فوریه منفی ۸.۵ درجه سانتی گراد اندازه گیری شده است. بیشترین دمای ثبت شده این شهر متعلق به موج های تابستانی است که در سال ۲۰۱۰ در نیمکره شمالی به حرکت درآمدند. یخ زدن سطح زمین در زمستان های سن پترزبورگ امری طبیعی است و بخش هایی از رود نوا هم که در محدوده شهر قرار دارد در ماه های نوامبر یا دسامبر یخ می زنند. این یخ ها در ماه آوریل کم کم آب شده و ناپدید می شود.

در فاصله بین ماه های دسامبر تا مارس سن پترزبورگ به طور متوسط ۱۱۸ روز برفی را تجربه می کند که متوسط عمق بارش برف در این شهر در ماه آوریل ۱۹ سانتی متر اندازه گیری و آخرین میانگین دوره یخ زدگی سن پتربورگ ۱۳۵ روز اعلام شده است.

با توجه به قرار گرفتن سن پترزبورگ در موقعیتی شمالی تر، این شهر تحت تاثیر توده های خلیج فنلاند که از سمت اسکاندنیاوی می آیند، قرار می گیرد، توده هایی که درجه حرارتی بالاتر از صفر را برای این شهر به ارمغان می آورند. از این رو سن پترزبورگ زمستان هایی گرم تر از مسکو و مناطق اطراف را تجربه می نمایند. اما به طور کلی شرایط آب و هوایی این شهر در طول سال بسیار متغیر است و فراز و نشیب های متعددی را تجربه می کند.

سطح بارندگی سالانه شهر حدوداً ۶۶۰ میلی متر است و بیشتر بارش ها هم در اواخر فصل تابستان اتفاق می افتد. به طور کلی آب و هوای سن پترزبورگ مرطوب می باشد و میانگین رطوبت این شهر به ۷۸ درصد می رسد. در ۱۶۵ روز از سال این شهر جادویی شاهد آسمانی تمام ابری خواهد بود.