اخذ ویزای شنگن،رفع ریجکتی، ویزای چندبار ورود اروپا، کانادا به صورت تخصصیاخذ ویزای شنگن،رفع ریجکتی، ویزای چندبار ورود اروپا، کانادا به صورت تخصصی

آب و هوای شهر مسکو

آب و هوا

مسکو پایتخت روسیه دارای آب و هوای مرطوب قاره ای، همراه با تابستان هایی معتدل و زمستان هایی سرد و طولانی است. زمستان های این شهر معمولاً از اواسط ماه نوامبر شروع می شود و تا اواخر ماه مارس ادامه دارد.  میانگن دما هوا در زمستان منفی ۵ تا منفی ۲۵ درجه سانتی گراد اندازه گیری شده و در روزهای تابستان دمای هوا در رنج ۱۰ تا ۳۵ درجه سانتی گراد قرار دارد. در طی ماه های گرم ژوئن، ژوئیه و اوت معمولاً دمای هوا این شهر بین ۲۰ تا ۲۶ درجه سانتی گراد می باشد، اما در فواصل بین ماه های مه تا سپتامبر گرما به اوج خود می رسد و دمای هوا برای یک تا دو هفته از ۳۰ درجه سانتی گراد هم بیشتر می شود.

میانگین دمای مسکو در فصل زمستان منفی ۱۰ درجه اعلام شده، البته در بعضی روزها هوا کمی گرم تر بوده و به بالای صفر نیز می رسد و برای یک بازه زمانی کوتاه مثلاً یک یا دو هفته دمای هوا در شب ها تا منفی ۳۰ درجه نیز سقوط می کند.

بیشترین دمای ثبت شده مسکو تاکنون ۳۸.۲ سانتی گراد در ایستگاه آب و هوایی (VVC) و ۳۹ درجه در مرکز مسکو و فرودگاه بین الملی دوموده دوو در تاریخ بیست و نهم ژوئیه سال ۲۰۱۰ و کمترین دمای ثبت شده منفی ۴۲.۲ درجه سانتی گراد در ژانویه ۱۹۴۰ بوده است.

معمولاً مسکو ۵ ماه از سال شاهد بارش برف می باشد، بارش هایی که معمولاً از اواسط ماه اکتبر شروع می شود و تا ماه نوامبر سراسر این شهر زیبا برف پوش است. برف ها معمولاً از اواسط ماه آوریل شروع به ذوب شدن می کنند.

به طور متوسط مسکو در طول سال تنها ۱۷۳۱ ساعت آفتابی است که کمتر از ۸ درصد این ساعات در ماه دسامبر و ۵۲ درصد آن در ماه های مه تا اوت اتفاق می افتد.